Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa o. Juliana Różyckiego OP

Beata Pyszyńska dnia . Opublikowano w Aktualności

W tym roku o. Julian, opiekun inicjatywy Modlitwy za Japonię, obchodzi Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich. Gratuluję naszemu dostojnemu Jubilatowi. Mnie brakuje słów, by wyrazić Bogu wdzięczność za to, że postawił o. Juliana na mojej drodze życia, ale niech wynagrodzi mu Ten, który sam jest Słowem, które stało się Ciałem (por. J 1, 14).

Msze w Tokio w języku polskim

Dorota Hałasa dnia . Opublikowano w Z życia Kościoła japońskiego

Msza Święta w języku polskim jest odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 w kościele Św. Ignacego koło stacji Yotsuya w Tokio (w kaplicy Św. Maryi na II piętrze) przez duszpasterza polonijnego o. Pawła Janocińskiego OP.

ポーランド語のミサは毎月第一日曜日、16時から東京・四ツ谷駅の近くにある聖イグナチオ教会(カトリック麹町教会)内、マリア聖堂であります。
司式:パウロ・ヤノチンスキ神父様(ドミニコ会)

Mass in Polish is celebrated the first Sunday of every month at St. Ignatio Church (held in St Mary's Chapel, 2nd floor), near Yotsuya Station in Tokyo at 4 PM by Father Paul Janocinski OP.

Tajemnicza Matka Boska z Akita

Dorota Hałasa dnia . Opublikowano w Objawienie Matki Bożej Akita

Matka Boska z Akita stoi przed krzyżem, który jakby wyrasta z Jej ramion i Ją uskrzydla. Jest dla mnie nie tylko Matką Boga, ale również aniołem, który objawia zwycięstwo męki Pańskiej, dające Jej moc promieniującą na całe pomieszczenie. Zdaje się mówić: „nie lękajcie się, otwórzcie drzwi mojemu Synowi”.

Drugi posiew

o. Zygmunt Kwiatkowski SJ dnia . Opublikowano w Aktualności

Ojciec Albin ofiarował  się zawieść nas do jednego z najstarszych kościołów w Japonii, kościoła Imamura znajdującego się w Tachiarai, niewielkim mieście w prefekturze  Fukuoka. Świątynia została zbudowana w 1913 roku,  w miejscu wzniesionej  w 1881 roku małej kaplicy drewnianej, której budowa możliwa była po formalnym zalegalizowaniu religii chrześcijańskiej w tym kraju.

List pasterski biskupa Niigaty Johna Shojiro Ito w sprawie figury Matki Bożej z Akita

Beata Pyszyńska dnia . Opublikowano w Objawienie Matki Bożej Akita

1. Już od 22 lat jestem biskupem diecezji Niigata, mianowanym przez Jego Świątobliwość Jana XXIII w 1962 roku. Ponieważ osiągnąłem wiek emerytalny, muszę, zgodnie z prawem Kościoła, zrezygnować z mojej funkcji. Dziękuję każdemu z was za modlitwę i współpracę, które pozwoliły mi, mimo wielu trudności, wypełniać moje zadania do dnia dzisiejszego.

O. Julian i kołatki

Marcin dnia . Opublikowano w Świadectwa

Pan Bóg potrafi przedziwnie pokierować naszymi drogami. W moim rodzinnym kościele trwała kwarantanna z powodu złośliwych szkodników drewna, zwanych kołatkami. Z tego powodu wybrałem się na Mszę niedzielą poza moją parafię. Odwiedziłem wrocławskich dominikanów, a tu niespodziewanie trafiłem na wspólnotowe świętowanie Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa o. Juliana Różyckiego, naszego drogiego duszpasterza Inicjatywy Modlitwy za Japonię.

Płacząca Matka Boska

Dorota Hałasa dnia . Opublikowano w Objawienie Matki Bożej Akita

Kolejne, niespotykane zjawisko miało miejsce 4 stycznia 1975 roku, kiedy rano jedna z sióstr sprzątających kaplicę zawołała siostrę Agnieszkę i przerażona powiedziała, że na policzkach Matki Boskiej pojawiły się łzy.

Modlitwa Instytutu Służebnic Eucharystii z Akita

Beata Pyszyńska dnia . Opublikowano w Służki Eucharystii - SEITAI HOSHIKAI

Oto modlitwą, którą modlą się siostry przed figurą Matki Bożej w Akita:

Najświętsze Serce Jezusa, prawdziwie obecne w Najświętszym Sakramencie, poświęcam Ci ciało i duszę dla całkowitego zjednoczenia się z Twoim Sercem, nieustannie ofiarowywanym na wszystkich ołtarzach świata, oddającym chwałę Ojcu i błagającym o nadejście Jego Królestwa. Proszę, przyjmij moją pokorną ofiarę. Użyj mnie, jak chcesz, na chwałę Ojca i dla zbawienia dusz. Najświętsza Matko Boża, nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Twego Boskiego Syna. Proszę, broń i ochraniaj mnie, jako Swe wybrane dziecko. Amen

Akita - 1973

Wspomnienie ujawnienia się ukrytych chrześcijan

Dorota dnia . Opublikowano w Z życia Kościoła japońskiego

Dnia 17 marca w Kościele japońskim obchodzimy święto ujawnienia się ukrytych chrześcijan japońskich, którzy ze względu na całkowity zakaz wyznawania chrześcijaństwa przez ponad 200 lat żyli w ukryciu. Ci, których wiarę ujawniono, byli torturowani i jeżeli nie wyrzekli się wiary, byli zabijani w okrutny sposób, na przykład przez gotowanie w gorących źródłach.

Wszystkie treści publikowane na tej stronie internetowej objęte są prawami autorskimi. Zabrania się ich wtórnego wykorzystania bez zgody autora. Prosimy to uszanować.